CL21A106MPFNNNE
CL21A106MPFNNNE Samsung Electro-Mechanics
specsheetcl21a106mpfnnn20251121.pdf
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Cap Ceramic 10uF 10V X5R 20% Pad SMD 0805 85°C T/R
на замовлення 193548 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 10UF 10V X5R 0805, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 10V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.053" (1.35mm), Part Status: Active, Capacitance: 10 µF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CL21A106MPFNNNE CL21A106MPFNNNE Виробник : Samsung Electro-Mechanics specsheetcl21a106mpfnnn20251121.pdf Cap Ceramic 10uF 10V X5R 20% Pad SMD 0805 85°C T/R
Кількість Ціна
CL21A106MPFNNNE CL21A106MPFNNNE Виробник : Samsung Electro-Mechanics specsheetcl21a106mpfnnn20250810.pdf Cap Ceramic 10uF 10V X5R 20% Pad SMD 0805 85°C T/R
CL21A106MPFNNNE CL21A106MPFNNNE Виробник : Samsung Electro-Mechanics specsheet_cl21a106mpfnnn_20240902.pdf Cap Ceramic 10uF 10V X5R 20% Pad SMD 0805 85°C T/R
CL21A106MPFNNNE CL21A106MPFNNNE Виробник : Samsung Electro-Mechanics CL21A106MPFNNNE.jsp Description: CAP CER 10UF 10V X5R 0805
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 10V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.053" (1.35mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
CL21A106MPFNNNE CL21A106MPFNNNE Виробник : SAMSUNG mlcc_samsung.pdf Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; 10uF; 10V; X5R; ±20%; SMD; 0805
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 10µF
Operating voltage: 10V
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -55...85°C
Dielectric: X5R
Мінімальне замовлення: 72
CL21A106MPFNNNE CL21A106MPFNNNE Виробник : Samsung Electro-Mechanics MLCC-1837944.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10uF+/-20% 10V X5R 2 0805
Мінімальне замовлення: 44
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Voltage - Rated: 10V
Temperature Coefficient: X5R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
Мінімальне замовлення: 34