CL21A106MQCLNNC
CL21A106MQCLNNC Samsung Electro-Mechanics
mlcc-ec-data-sheet.do?partNumber=CL05Y105KP6VPN
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Description: CAP CER 10UF 6.3V X5R 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Features: Low Profile
Voltage - Rated: 6.3V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.033" (0.85mm)
Capacitance: 10 µF
Написати відгук
Description: CAP CER 10UF 6.3V X5R 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Features: Low Profile, Voltage - Rated: 6.3V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.033" (0.85mm), Capacitance: 10 µF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CL21A106MQCLNNC CL21A106MQCLNNC Виробник : Samsung Electro-Mechanics mlcc-ec-data-sheet.do?partNumber=CL05Y105KP6VPN Description: CAP CER 10UF 6.3V X5R 0805
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Features: Low Profile
Voltage - Rated: 6.3V
Temperature Coefficient: X5R
Applications: General Purpose
Capacitance: 10 µF