CL21A225KACLNNC
CL21A225KACLNNC Samsung Electro-Mechanics
specsheetcl21a225kaclnn20251128.pdf
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Cap Ceramic 2.2uF 25V X5R 10% Pad SMD 0805 85°C T/R
на замовлення 46117 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 2.2UF 25V X5R 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: Low Profile, Voltage - Rated: 25V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.037" (0.95mm), Part Status: Active, Capacitance: 2.2 µF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CL21A225KACLNNC CL21A225KACLNNC Виробник : Samsung Electro-Mechanics specsheetcl21a225kaclnn20251128.pdf Cap Ceramic 2.2uF 25V X5R 10% Pad SMD 0805 85°C T/R
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 264
CL21A225KACLNNC CL21A225KACLNNC Виробник : Samsung Electro-Mechanics mlcc-ec-data-sheet.do?partNumber=CL05Y105KP6VPN Description: CAP CER 2.2UF 25V X5R 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: Low Profile
Voltage - Rated: 25V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.037" (0.95mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2.2 µF
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 2.2uF; 25V; X5R; ±10%; SMD; 0805
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 2.2µF
Operating voltage: 25V
Dielectric: X5R
Tolerance: ±10%
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Operating temperature: -55...85°C
Мінімальне замовлення: 90
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Features: Low Profile
Voltage - Rated: 25V
Temperature Coefficient: X5R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 2.2 µF
Мінімальне замовлення: 20
CL21A225KACLNNC CL21A225KACLNNC Виробник : Samsung Electro-Mechanics mlcc-ec-data-sheet.do?partNumber=CL05Y105KP6VPN Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 2.2uF+/-10% 25V X5R 0805
Мінімальне замовлення: 20