CL21A225KBQNNNE
CL21A225KBQNNNE Samsung Electro-Mechanics
specsheetcl21a225kbqnnn20251121.pdf
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Cap Ceramic 2.2uF 50V X5R 10% Pad SMD 0805 85°C T/R
на замовлення 184000 шт:
Написати відгук
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 2.2uF; 50VDC; X5R; ±10%; SMD; 0805, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 2.2µF, Operating voltage: 50V DC, Dielectric: X5R, Tolerance: ±10%, Mounting: SMD, Case - inch: 0805, Case - mm: 2012, Manufacturer series: CL, Body dimensions: 2x1.25mm, Height: 1.35mm, Operating temperature: -55...85°C.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CL21A225KBQNNNE CL21A225KBQNNNE Виробник : Samsung Electro-Mechanics CL21A225KBQNNNE.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 2.2uF+/-10% 50V X5R 0805
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 17
CL21A225KBQNNNE Виробник : SAMSUNG CL21A225KBQNNNE.pdf Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 2.2uF; 50VDC; X5R; ±10%; SMD; 0805
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 2.2µF
Operating voltage: 50V DC
Dielectric: X5R
Tolerance: ±10%
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Manufacturer series: CL
Body dimensions: 2x1.25mm
Height: 1.35mm
Operating temperature: -55...85°C
CL21A225KBQNNNE CL21A225KBQNNNE Виробник : Samsung Electro-Mechanics specsheetcl21a225kbqnnn20251121.pdf Cap Ceramic 2.2uF 50V X5R 10% Pad SMD 0805 85°C T/R
товару немає в наявності
CL21A225KBQNNNE CL21A225KBQNNNE Виробник : Samsung Electro-Mechanics CL21A225KBQNNNE.pdf Description: CAP CER 2.2UF 50V X5R 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.055" (1.40mm)
Capacitance: 2.2 µF