Продукція > TDK CORPORATION > CLF10040T-471M-H
CLF10040T-471M-H
CLF10040T-471M-H TDK Corporation
CLF10040_H_Series.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: FIXED IND 470UH 560MA 1.21 OHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.394" L x 0.382" W (10.00mm x 9.70mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.21Ohm
Current - Saturation (Isat): 440mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.161" (4.10mm)
Part Status: Not For New Designs
Inductance: 470 µH
Current Rating (Amps): 560 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 470UH 560MA 1.21 OHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.394" L x 0.382" W (10.00mm x 9.70mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.21Ohm, Current - Saturation (Isat): 440mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.161" (4.10mm), Part Status: Not For New Designs, Inductance: 470 µH, Current Rating (Amps): 560 mA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CLF10040T-471M-H CLF10040T-471M-H Виробник : TDK tdkcs29562-1.pdf Power Inductors - SMD 470uH 1.21ohms 0.56A Automotive (125C)