Продукція > BOURNS > CMP2010-FX-2402ELF
CMP2010-FX-2402ELF
CMP2010-FX-2402ELF BOURNS
3029904.pdf
Виробник: BOURNS
Description: BOURNS - CMP2010-FX-2402ELF - Chipwiderstand, Oberflächenmontage, 24 kohm, ± 1%, 1 W, 2010 [Metrisch 5025]
tariffCode: 85332900
rohsCompliant: YES
Bauform/Gehäuse des Widerstands: 2010 [Metrisch 5025]
Widerstandstechnologie: Dickschichtwiderstand
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
Nennleistung: 1W
Widerstandstyp: Überspannungsschutz
isCanonical: N
Widerstand: 24kohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Widerstandstoleranz: ± 1%
Temperaturkoeffizient: ± 100ppm/°C
Produktlänge: 5mm
euEccn: NLR
Produktpalette: CMP Series
productTraceability: No
Nennspannung: 200V
Betriebstemperatur, max.: 155°C
Produktbreite: 2.5mm
SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
на замовлення 1399 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: BOURNS - CMP2010-FX-2402ELF - Chipwiderstand, Oberflächenmontage, 24 kohm, ± 1%, 1 W, 2010 [Metrisch 5025], tariffCode: 85332900, rohsCompliant: YES, Bauform/Gehäuse des Widerstands: 2010 [Metrisch 5025], Widerstandstechnologie: Dickschichtwiderstand, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, Nennleistung: 1W, Widerstandstyp: Überspannungsschutz, isCanonical: Y, Widerstand: 24kohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Widerstandstoleranz: ± 1%, Temperaturkoeffizient: ± 100ppm/°C, Produktlänge: 5mm, euEccn: NLR, Produktpalette: CMP Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Nennspannung: 200V, Betriebstemperatur, max.: 155°C, Produktbreite: 2.5mm, SVHC: No SVHC (04-Feb-2026).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CMP2010-FX-2402ELF CMP2010-FX-2402ELF Виробник : BOURNS 3029904.pdf Description: BOURNS - CMP2010-FX-2402ELF - Chipwiderstand, Oberflächenmontage, 24 kohm, ± 1%, 1 W, 2010 [Metrisch 5025]
tariffCode: 85332900
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
Nennleistung: 1W
isCanonical: Y
Widerstand: 24kohm
usEccn: EAR99
Widerstandstoleranz: ± 1%
Produktlänge: 5mm
euEccn: NLR
Produktpalette: CMP Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Nennspannung: 200V
Produktbreite: 2.5mm
SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 55
CMP2010-FX-2402ELF CMP2010-FX-2402ELF Виробник : Bourns Bourns_CMP_Datasheet_05.28.20-1854233.pdf Thick Film Resistors - SMD ResHighPower 2010 24k 1% 1W TC100
Мінімальне замовлення: 14
CMP2010-FX-2402ELF CMP2010-FX-2402ELF Виробник : Bourns Inc. CMP.pdf Description: RESHIGHPOWER 2010 24K 1% 1W TC10
Packaging: Cut Tape (CT)
Power (Watts): 1W
Tolerance: ±1%
Features: Pulse Withstanding
Package / Case: 2010 (5025 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 2010
Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm)
Resistance: 24 kOhms
Мінімальне замовлення: 11
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 1W
Tolerance: ±1%
Features: Pulse Withstanding
Composition: Thick Film
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 2010
Resistance: 24 kOhms