CP10.241-C1
CP10.241-C1 PULS, LP
63
Виробник: PULS, LP
Description: AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 240W
Packaging: Box
Power (Watts): 240W
Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input
Size / Dimension: 4.61" L x 1.54" W x 4.88" H (117.0mm x 39.0mm x 124.0mm)
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Hazardous Locations, ITE (Commercial)
Input Type: AC or DC
Approval Agency: ATEX, DNV GL, EAC, IEC, IECEx, UL
Efficiency: 95.2%
Current - Output (Max): 10A
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Standard Number: Class I Div 2; 508; 60950-1; 61010-2-201
AC Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
DC Voltage - Input (Min): 110V
DC Voltage - Input (Max): 150V
на замовлення 19 шт:
Написати відгук
Description: AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 240W, Packaging: Box, Power (Watts): 240W, Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input, Size / Dimension: 4.61" L x 1.54" W x 4.88" H (117.0mm x 39.0mm x 124.0mm), Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating), Applications: Hazardous Locations, ITE (Commercial), Input Type: AC or DC, Approval Agency: ATEX, DNV GL, EAC, IEC, IECEx, UL, Efficiency: 95.2%, Current - Output (Max): 10A, Voltage - Output 1: 24V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Standard Number: Class I Div 2; 508; 60950-1; 61010-2-201, AC Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, DC Voltage - Input (Min): 110V, DC Voltage - Input (Max): 150V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CP10.241-C1 Виробник : PULS 63 AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 10A 288W 8-Pin