CP10.241-R1
CP10.241-R1 PULS, LP
2992
Виробник: PULS, LP
Description: AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 240W
Power (Watts): 240W
Features: Adjustable Output, IP20, Load Sharing, PFC, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 4.61" L x 1.54" W x 4.88" H (117.0mm x 39.0mm x 124.0mm)
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Hazardous Locations, Industrial, ITE (Commercial), Laboratory
Input Type: AC
Approval Agency: CE, cULus, EAC
Efficiency: 94.7%
Current - Output (Max): 10A
Voltage - Output 1: 24V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 500 V
Standard Number: 60950-1; 61010-1; 62368-1; ATEX; 508
AC Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
на замовлення 21 шт:
Написати відгук
Description: AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 240W, Power (Watts): 240W, Features: Adjustable Output, IP20, Load Sharing, PFC, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 4.61" L x 1.54" W x 4.88" H (117.0mm x 39.0mm x 124.0mm), Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating), Applications: Hazardous Locations, Industrial, ITE (Commercial), Laboratory, Input Type: AC, Approval Agency: CE, cULus, EAC, Efficiency: 94.7%, Current - Output (Max): 10A, Voltage - Output 1: 24V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 500 V, Standard Number: 60950-1; 61010-1; 62368-1; ATEX; 508, AC Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CP10.241-R1 Виробник : PULS 2992 24V, 10A, SINGLE PHASE INPUT