Продукція > PULS, LP > CP10.241-R2-C1
CP10.241-R2-C1
CP10.241-R2-C1 PULS, LP
2992
Виробник: PULS, LP
Description: AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 240W
Power (Watts): 240W
Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 4.61" L x 1.54" W x 4.88" H (117.0mm x 39.0mm x 124.0mm)
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Hazardous Locations, ITE (Commercial), Laboratory
Input Type: AC or DC
Approval Agency: CB, CE, cULus, EAC, UL
Efficiency: 94.7%
Current - Output (Max): 10A
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 500 V
Standard Number: ATEX; IECEx; 60950-1; 61010-1; 62368-1
AC Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
DC Voltage - Input (Min): 88V
DC Voltage - Input (Max): 180V
на замовлення 1 шт:
Написати відгук
Description: AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 240W, Power (Watts): 240W, Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 4.61" L x 1.54" W x 4.88" H (117.0mm x 39.0mm x 124.0mm), Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating), Applications: Hazardous Locations, ITE (Commercial), Laboratory, Input Type: AC or DC, Approval Agency: CB, CE, cULus, EAC, UL, Efficiency: 94.7%, Current - Output (Max): 10A, Voltage - Output 1: 24V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 500 V, Standard Number: ATEX; IECEx; 60950-1; 61010-1; 62368-1, AC Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, DC Voltage - Input (Min): 88V, DC Voltage - Input (Max): 180V.