CP10.241-S2
CP10.241-S2 PULS, LP
71
Виробник: PULS, LP
Description: AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 240W
Packaging: Box
Power (Watts): 240W
Features: Adjustable Output, IP20, Load Sharing, PFC, Universal Input
Size / Dimension: 4.61" L x 1.54" W x 4.88" H (117.0mm x 39.0mm x 124.0mm)
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Industrial, ITE (Commercial)
Input Type: AC or DC
Approval Agency: ATEX, EAC, IEC, IECEx, UL
Efficiency: 93.6%
Current - Output (Max): 10A
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 500 V
Standard Number: Class I Div 2; 60950-1; 61010-2-201; 62368-1
AC Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
DC Voltage - Input (Min): 110V
DC Voltage - Input (Max): 150V
на замовлення 18 шт:
Написати відгук
Description: AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 240W, Packaging: Box, Power (Watts): 240W, Features: Adjustable Output, IP20, Load Sharing, PFC, Universal Input, Size / Dimension: 4.61" L x 1.54" W x 4.88" H (117.0mm x 39.0mm x 124.0mm), Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating), Applications: Industrial, ITE (Commercial), Input Type: AC or DC, Approval Agency: ATEX, EAC, IEC, IECEx, UL, Efficiency: 93.6%, Current - Output (Max): 10A, Voltage - Output 1: 24V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 500 V, Standard Number: Class I Div 2; 60950-1; 61010-2-201; 62368-1, AC Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, DC Voltage - Input (Min): 110V, DC Voltage - Input (Max): 150V.