CP20.241-S2
CP20.241-S2 PULS, LP
PdfFile_203224.pdf
Виробник: PULS, LP
Description: AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 480W
Packaging: Box
Power (Watts): 480W
Features: Adjustable Output, IP20, Load Sharing, PFC, Universal Input
Size / Dimension: 5.00" L x 1.89" W x 4.88" H (127.0mm x 48.0mm x 124.0mm)
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Industrial, ITE (Commercial)
Input Type: AC or DC
Approval Agency: ATEX, EAC, IEC, IECEx, UL
Efficiency: 94.2%
Current - Output (Max): 20A
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 500 V
Standard Number: Class I Div 2; 61010-2-201
AC Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
DC Voltage - Input (Min): 110V
DC Voltage - Input (Max): 150V
на замовлення 11 шт:
Написати відгук
Description: AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 480W, Packaging: Box, Power (Watts): 480W, Features: Adjustable Output, IP20, Load Sharing, PFC, Universal Input, Size / Dimension: 5.00" L x 1.89" W x 4.88" H (127.0mm x 48.0mm x 124.0mm), Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating), Applications: Industrial, ITE (Commercial), Input Type: AC or DC, Approval Agency: ATEX, EAC, IEC, IECEx, UL, Efficiency: 94.2%, Current - Output (Max): 20A, Voltage - Output 1: 24V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 500 V, Standard Number: Class I Div 2; 61010-2-201, AC Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, DC Voltage - Input (Min): 110V, DC Voltage - Input (Max): 150V.