CP20.241-V1
CP20.241-V1 PULS, LP
97
Виробник: PULS, LP
Description: AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 480W
Power (Watts): 480W
Features: Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 5.00" L x 1.89" W x 4.88" H (127.0mm x 48.0mm x 124.0mm)
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Hazardous Locations, Industrial, ITE (Commercial)
Input Type: AC or DC
Approval Agency: ATEX, EAC, IEC, IECEx, UL
Efficiency: 95.6%
Current - Output (Max): 20A
Voltage - Output 1: 24V
AC Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
DC Voltage - Input (Min): 88V
DC Voltage - Input (Max): 180V
на замовлення 23 шт:
Написати відгук
Description: AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 480W, Power (Watts): 480W, Features: Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 5.00" L x 1.89" W x 4.88" H (127.0mm x 48.0mm x 124.0mm), Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating), Applications: Hazardous Locations, Industrial, ITE (Commercial), Input Type: AC or DC, Approval Agency: ATEX, EAC, IEC, IECEx, UL, Efficiency: 95.6%, Current - Output (Max): 20A, Voltage - Output 1: 24V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Standard Number: Class I Div 2; 61010-2-201, AC Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, DC Voltage - Input (Min): 88V, DC Voltage - Input (Max): 180V.