CP40B1233036P
CP40B1233036P Semiconductor Circuits, Inc.
CP40_1233036_Datasheet_R_1.1.pdf
Виробник: Semiconductor Circuits, Inc.
Description: DC DC CONVERTER 12V 40W
Packaging: Tray
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 0.94" L x 0.94" W x 0.35" H (23.9mm x 23.9mm x 8.9mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 123°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 90.5%
Current - Output (Max): 3.3A
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Power (Watts): 40 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2.25 kV
на замовлення 1 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 12V 40W, Packaging: Tray, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 0.94" L x 0.94" W x 0.35" H (23.9mm x 23.9mm x 8.9mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 123°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 90.5%, Current - Output (Max): 3.3A, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Active, Power (Watts): 40 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 2.25 kV.
Інші пропозиції CP40B1233036P
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CP40B12-330-36P CP40B12-330-36P Виробник : Semiconductor Circuits, Inc. CP40_1233036_Datasheet_R_1.1.pdf Description: 12V 3.3A 18-75VIN 1X1 POS EN