CP40C1233018P Semiconductor Circuits, Inc.
Виробник: Semiconductor Circuits, Inc.
Description: DC DC CONVERTER 12V 40W
Packaging: Tray
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 90%
Current - Output (Max): 3.3A
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Power (Watts): 40 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.6 kV
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 12V 40W, Packaging: Tray, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 90%, Current - Output (Max): 3.3A, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Active, Power (Watts): 40 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.6 kV.
Інші пропозиції CP40C1233018P
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна |
|---|---|---|---|---|---|