Продукція > PULS, LP > CPS20.241-D1
CPS20.241-D1
CPS20.241-D1 PULS, LP
127
Виробник: PULS, LP
Description: DC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 480W
Packaging: Bulk
Power (Watts): 480W
Features: Adjustable Output, IP20, Load Sharing, PFC, Universal Input
Size / Dimension: 5.00" L x 2.56" W x 4.88" H (127.0mm x 65.0mm x 124.0mm)
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Input Type: DC
Approval Agency: ATEX, CSA, EAC, IEC, IECEx, UL
Efficiency: 93.4%
Current - Output (Max): 20A
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: Class I Div 2; 508; 60950-1; 61010-2-201
DC Voltage - Input (Min): 88V
DC Voltage - Input (Max): 360V
на замовлення 30 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: DC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 480W, Packaging: Bulk, Power (Watts): 480W, Features: Adjustable Output, IP20, Load Sharing, PFC, Universal Input, Size / Dimension: 5.00" L x 2.56" W x 4.88" H (127.0mm x 65.0mm x 124.0mm), Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Input Type: DC, Approval Agency: ATEX, CSA, EAC, IEC, IECEx, UL, Efficiency: 93.4%, Current - Output (Max): 20A, Voltage - Output 1: 24V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: Class I Div 2; 508; 60950-1; 61010-2-201, DC Voltage - Input (Min): 88V, DC Voltage - Input (Max): 360V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CPS20.241-D1 Виробник : PULS 127 24V 20A Output DC to DC Converter