CQB200-24S24N
CQB200-24S24N Cincon Electronics Co. LTD
CQB200-series.pdf
Виробник: Cincon Electronics Co. LTD
Description: BRICK DC-DC CQB200-24S24N
Package / Case: Quarter Brick
Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Approval Agency: CE
Efficiency: 91.5%
Current - Output (Max): 8.33A
Supplier Device Package: Quarter Brick
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 24V
Control Features: Enable, Active Low
Part Status: Active
Power (Watts): 200 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2.25 kV
Standard Number: 62368-1
на замовлення 30 шт:
Написати відгук
Description: BRICK DC-DC CQB200-24S24N, Features: Adjustable Output, Baseplate, Remote On/Off, Remote Sense, Packaging: Box, Package / Case: Quarter Brick, Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Approval Agency: CE, Efficiency: 91.5%, Current - Output (Max): 8.33A, Supplier Device Package: Quarter Brick, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 24V, Control Features: Enable, Active Low, Part Status: Active, Power (Watts): 200 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 2.25 kV, Standard Number: 62368-1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CQB200-24S24N CQB200-24S24N Виробник : Cincon Datasheet_CQB200_series-2997920.pdf Isolated DC/DC Converters - Through Hole 200W 18-36Vin 24out 8.33A NLog