CQB75W14-72S12-B Cincon Electronics Co. LTD
Datasheet-CQB75W14-series.pdf
Виробник: Cincon Electronics Co. LTD
Description: ISOLATED DC/DC CONVERTERS 75W, 1
Features: Adjustable Output, Remote On/Off
Packaging: Tray
Package / Case: Quarter Brick
Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 160V
Approval Agency: CB, CE, cURus, UKCA
Efficiency: 88%
Current - Output (Max): 6.3A
Supplier Device Package: Quarter Brick
Voltage - Input (Min): 12V
Voltage - Output 1: 12V
Control Features: Enable, Active High
Power (Watts): 76 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 62368-1
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: ISOLATED DC/DC CONVERTERS 75W, 1, Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Packaging: Tray, Package / Case: Quarter Brick, Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 160V, Approval Agency: CB, CE, cURus, UKCA, Efficiency: 88%, Current - Output (Max): 6.3A, Supplier Device Package: Quarter Brick, Voltage - Input (Min): 12V, Voltage - Output 1: 12V, Control Features: Enable, Active High, Power (Watts): 76 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: 62368-1.
Інші пропозиції CQB75W14-72S12-B
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CQB75W14-72S12-B CQB75W14-72S12-B Виробник : Cincon Cincon_03142023_DS-CQB75W14-series.pdf Isolated DC/DC Converters - Chassis Mount 75W 12-160Vin 12Vout 6.3A Bus
товару немає в наявності
CQB75W14-72S12-B Виробник : CINCON CQB75W14.pdf Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 75W; Uin: 12÷160VDC; Uout: 12VDC; Iout: 6.3A; OUT: 1
Type of converter: DC/DC
Power: 75W
Input voltage: 12...160V DC
Output voltage: 12V DC
Output current: 6.3A
Manufacturer series: CQB75W14
Body dimensions: 47.2x34.8x12.7mm
Efficiency: 88%
Operating temperature: -40...105°C
Switching frequency: 200kHz
Protection: anti-overvoltage OVP; over current OCP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Insulation voltage: 3kV DC