CQB75W14-72S24-C Cincon Electronics Co. LTD
Виробник: Cincon Electronics Co. LTD
Description: ISOLATED DC/DC CONVERTERS 75W,12
Features: Adjustable Output, Remote On/Off
Packaging: Tray
Package / Case: Quarter Brick
Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 160V
Approval Agency: CB, CE, cURus, UKCA
Efficiency: 89.5%
Current - Output (Max): 3.12A
Supplier Device Package: Quarter Brick
Voltage - Input (Min): 12V
Voltage - Output 1: 24V
Control Features: Enable, Active High
Power (Watts): 75 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 62368-1
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: ISOLATED DC/DC CONVERTERS 75W,12, Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Packaging: Tray, Package / Case: Quarter Brick, Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 160V, Approval Agency: CB, CE, cURus, UKCA, Efficiency: 89.5%, Current - Output (Max): 3.12A, Supplier Device Package: Quarter Brick, Voltage - Input (Min): 12V, Voltage - Output 1: 24V, Control Features: Enable, Active High, Power (Watts): 75 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: 62368-1.
Інші пропозиції CQB75W14-72S24-C
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CQB75W14-72S24-C CQB75W14-72S24-C Виробник : Cincon Cincon_03142023_DS-CQB75W14-series.pdf Isolated DC/DC Converters - Chassis Mount 75W 12-160Vin 24Vout 3.12A Insert