CQE50W-24S12N
CQE50W-24S12N Cincon Electronics Co. LTD
Datasheet-CQE50W-series.pdf
Виробник: Cincon Electronics Co. LTD
Description: DC DC CONVERTER 12V 50W
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Packaging: Tray
Package / Case: Module
Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Approval Agency: CE
Efficiency: 91.5%
Current - Output (Max): 4.16A
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 12V
Control Features: Enable, Active Low
Power (Watts): 50 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
Standard Number: 60950-1
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 12V 50W, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO, Packaging: Tray, Package / Case: Module, Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Approval Agency: CE, Efficiency: 91.5%, Current - Output (Max): 4.16A, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 12V, Control Features: Enable, Active Low, Power (Watts): 50 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV, Standard Number: 60950-1.