Продукція > C&K > CRE10ROTM1A
CRE10ROTM1A C&K
cre.pdf
Виробник: C&K
Description: SWITCH ROTARY DIP BCD 0.15A 42V
Packaging: Bulk
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 42VDC
Current Rating (Amps): 150mA
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: BCD
Operating Temperature: -20°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Rotary for Tool
Height Above Board: 0.463" (11.75mm)
Actuator Level: Flush, Recessed
Написати відгук
Технічний опис CRE10ROTM1A C&K
Description: SWITCH ROTARY DIP BCD 0.15A 42V, Packaging: Bulk, Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 42VDC, Current Rating (Amps): 150mA, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Pitch: 0.100" (2.54mm), Full, Circuit: BCD, Operating Temperature: -20°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Actuator Type: Rotary for Tool, Height Above Board: 0.463" (11.75mm), Actuator Level: Flush, Recessed, Washable: Yes, Contact Material: Brass, Number of Positions: 10.
Інші пропозиції CRE10ROTM1A
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CRE10ROTM1A CRE10ROTM1A Виробник : C&K cre-3050989.pdf Coded Rotary Switches 10 mm DIP Coded Rotary Switches