Продукція > C&K > CRE10ROTP0S
CRE10ROTP0S C&K
cre.pdf
Виробник: C&K
Description: SWITCH ROTARY DIP BCD 0.15A 42V
Packaging: Tube
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 42VDC
Current Rating (Amps): 150mA
Mounting Type: Surface Mount
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: BCD
Operating Temperature: -20°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Actuator Type: Rotary for Tool
Height Above Board: 0.307" (7.80mm)
Actuator Level: Raised
Написати відгук
Технічний опис CRE10ROTP0S C&K
Description: SWITCH ROTARY DIP BCD 0.15A 42V, Packaging: Tube, Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 42VDC, Current Rating (Amps): 150mA, Mounting Type: Surface Mount, Pitch: 0.100" (2.54mm), Full, Circuit: BCD, Operating Temperature: -20°C ~ 85°C, Termination Style: Gull Wing, Actuator Type: Rotary for Tool, Height Above Board: 0.307" (7.80mm), Actuator Level: Raised, Washable: Yes, Contact Material: Brass, Number of Positions: 10.
Інші пропозиції CRE10ROTP0S
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CRE10ROTP0S CRE10ROTP0S Виробник : C&K cre-3050989.pdf Coded Rotary Switches 10 mm DIP Coded Rotary Switches