Продукція > VIKING > CS03FTGPR390
CS03FTGPR390
CS03FTGPR390 Viking
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; sensing; SMD; 0603; 390mΩ; 0.2W; ±1%
Mounting: SMD
Operating temperature: -55...155°C
Power: 0.2W
Resistance: 0.39Ω
Tolerance: ±1%
Temperature coefficient: 300ppm/°C
Kind of resistor: sensing
на замовлення 590 шт:
Написати відгук
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thick film; sensing; SMD; 0603; 390mΩ; 0.2W; ±1%, Mounting: SMD, Operating temperature: -55...155°C, Power: 0.2W, Resistance: 0.39Ω, Tolerance: ±1%, Temperature coefficient: 300ppm/°C, Case - inch: 0603, Case - mm: 1608, Type of resistor: thick film, Kind of resistor: sensing.