CT6EP100
CT6EP100 Nidec Copal Electronics
ct-6.pdf
Виробник: Nidec Copal Electronics
Description: TRIMMER 10 OHM 0.5W PC PIN TOP
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Single turn THT trimmers, Description: Potentiometer: mounting; single turn; 100Ω; 500mW; ±10%; linear, Type of potentiometer: mounting, Kind of potentiometer: single turn, Resistance: 100Ω, Power: 0.5W, Mounting: THT, Tolerance: ±10%, Characteristics: linear, Track material: cermet, Temperature coefficient: 250ppm/°C, Number of electrical turns: 1, Operating temperature: -55...120°C, Dimensions: 7x5.8mm, Mechanical rotation angle: 260°.
Інші пропозиції CT6EP100
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CT-6EP100 CT-6EP100 Виробник : Nidec Components Corporation ct-6.pdf Description: TRIMMER 10 OHM 0.5W PC PIN TOP
Packaging: Bulk
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: ±250ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Square - 0.276" x 0.276" Face (7.00mm x 7.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pins
Resistive Material: Cermet
Resistance: 10 Ohms
Number of Turns: 1.0
товару немає в наявності
CT-6EP100 CT-6EP100 Виробник : Nidec Components ct_6-1827535.pdf Trimmer Resistors - Through Hole 10 W 6mm sq. single turn top adj, std type
CT-6EP-100 Виробник : NIDEC ct-6.pdf Category: Single turn THT trimmers
Description: Potentiometer: mounting; single turn; 100Ω; 500mW; ±10%; linear
Type of potentiometer: mounting
Kind of potentiometer: single turn
Resistance: 100Ω
Power: 0.5W
Mounting: THT
Tolerance: ±10%
Characteristics: linear
Track material: cermet
Number of electrical turns: 1
Operating temperature: -55...120°C
Dimensions: 7x5.8mm