CT6EX100
CT6EX100 Copal Electronics Inc.
ct-6.pdf
Виробник: Copal Electronics Inc.
Description: TRIMMER 10 OHM 0.5W TH
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Single turn THT trimmers, Description: Potentiometer: mounting; single turn; 100Ω; 500mW; ±10%; linear, Type of potentiometer: mounting, Kind of potentiometer: single turn, Resistance: 100Ω, Power: 0.5W, Mounting: THT, Tolerance: ±10%, Characteristics: linear, Track material: cermet, Temperature coefficient: 250ppm/°C, Number of electrical turns: 1, Operating temperature: -55...120°C, Dimensions: 7x8.2mm, Mechanical rotation angle: 260°.
Інші пропозиції CT6EX100
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CT-6EX-100 Виробник : NIDEC ct-6.pdf Category: Single turn THT trimmers
Description: Potentiometer: mounting; single turn; 100Ω; 500mW; ±10%; linear
Type of potentiometer: mounting
Kind of potentiometer: single turn
Resistance: 100Ω
Power: 0.5W
Mounting: THT
Tolerance: ±10%
Characteristics: linear
Track material: cermet
Temperature coefficient: 250ppm/°C
Number of electrical turns: 1
Operating temperature: -55...120°C
Dimensions: 7x8.2mm