CT4032-A20BSWF
CT4032-A20BSWF Allegro MicroSystems
ct4022-ct4032-datasheet-sf.pdf?sc_lang=en
Виробник: Allegro MicroSystems
Description: CURRENT SENSOR MR 20A
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Polarization: Bidirectional
Sensitivity: 100mV/A
Mounting Type: Surface Mount
Output: Ratiometric, Voltage
Frequency: DC ~ 500kHz
Accuracy: ±1%
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Voltage - Supply: 3V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V
Response Time: 500ns
Sensor Type: Magnetoresistive
Linearity: ±0.1%
For Measuring: DC
Current - Supply (Max): 7mA
Current - Sensing: ±20A
Grade: Automotive
Number of Channels: 1
Qualification: AEC-Q100
на замовлення 990 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CURRENT SENSOR MR 20A, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Polarization: Bidirectional, Sensitivity: 100mV/A, Mounting Type: Surface Mount, Output: Ratiometric, Voltage, Frequency: DC ~ 500kHz, Accuracy: ±1%, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Voltage - Supply: 3V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V, Response Time: 500ns, Sensor Type: Magnetoresistive, Linearity: ±0.1%, For Measuring: DC, Current - Supply (Max): 7mA, Current - Sensing: ±20A, Grade: Automotive, Number of Channels: 1, Qualification: AEC-Q100.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CT4032-A20BSWF CT4032-A20BSWF Виробник : Allegro MicroSystems CT4022_CT4032_Datasheet.pdf Board Mount Current Sensors AEC-Q100 Grade 1, +/-20A, 500kHz TMR Current Sensor in SOICW-16 Package
на замовлення 1970 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
CT4032-A20BSWF CT4032-A20BSWF Виробник : Allegro MicroSystems ct4022-ct4032-datasheet-sf.pdf?sc_lang=en Description: CURRENT SENSOR MR 20A
Packaging: Tape & Reel (TR)
Polarization: Bidirectional
Sensitivity: 100mV/A
Mounting Type: Surface Mount
Output: Ratiometric, Voltage
Frequency: DC ~ 500kHz
Accuracy: ±1%
Response Time: 500ns
Sensor Type: Magnetoresistive
Linearity: ±0.1%
For Measuring: DC
Current - Supply (Max): 7mA
Current - Sensing: ±20A