CT430-HSWF50MR
CT430-HSWF50MR Allegro MicroSystems
Allegro_4242024_DS_CT430Datasheet_GS_FINAL_R3v0.pdf
Виробник: Allegro MicroSystems
Board Mount Current Sensors CT430-HSWF50MR
на замовлення 740 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: CURRENT SENSOR MR 50A 16-SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Polarization: Bidirectional, Sensitivity: 40mV/A, Mounting Type: Surface Mount, Output: Ratiometric, Voltage, Frequency: DC ~ 1MHz, Accuracy: ±0.5%, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Voltage - Supply: 4.75V ~ 5.5V, Response Time: 300ns, Sensor Type: Magnetoresistive, Linearity: ±0.1%, For Measuring: AC/DC, Current - Supply (Max): 9mA, Current - Sensing: 50A, Supplier Device Package: 16-SOIC, Number of Channels: 1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CT430-HSWF50MR CT430-HSWF50MR Виробник : Allegro MicroSystems ct430-datasheet.pdf?sc_lang=en Description: CURRENT SENSOR MR 50A 16-SOIC
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Polarization: Bidirectional
Sensitivity: 40mV/A
Mounting Type: Surface Mount
Output: Ratiometric, Voltage
Frequency: DC ~ 1MHz
Accuracy: ±0.5%
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Voltage - Supply: 4.75V ~ 5.5V
Response Time: 300ns
Sensor Type: Magnetoresistive
Linearity: ±0.1%
For Measuring: AC/DC
Current - Supply (Max): 9mA
Current - Sensing: 50A
Supplier Device Package: 16-SOIC
Number of Channels: 1
на замовлення 779 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Packaging: Tape & Reel (TR)
Polarization: Bidirectional
Sensitivity: 40mV/A
Mounting Type: Surface Mount
Output: Ratiometric, Voltage
Frequency: DC ~ 1MHz
Accuracy: ±0.5%
Voltage - Supply: 4.75V ~ 5.5V
Response Time: 300ns
Sensor Type: Magnetoresistive
Linearity: ±0.1%
For Measuring: AC/DC
Current - Supply (Max): 9mA
Current - Sensing: 50A