CT431-HSWF65MR
CT431-HSWF65MR Allegro MicroSystems
Allegro_4242024_DS_CT431Datasheet_GS_FINAL_R2v0-3440993.pdf
Виробник: Allegro MicroSystems
Board Mount Current Sensors XtremeSenseTMRUltra-LowNoise,<1%TotalError16-leadSOICWide(65APK;VDD=3.3V;Upto+125C)
на замовлення 4650 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: XTREMESENSE TMR ULTRA-LOW NOISE,, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Polarization: Bidirectional, Sensitivity: 15.4mV/A, Mounting Type: Surface Mount, Output: Ratiometric, Voltage, Frequency: DC ~ 1MHz, Accuracy: ±0.5%, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Voltage - Supply: 3V ~ 3.6V, Response Time: 300ns, Sensor Type: Magnetoresistive, Linearity: ±0.2%, For Measuring: AC/DC, Current - Supply (Max): 9mA, Current - Sensing: 65A, Supplier Device Package: 16-SOIC, Number of Channels: 1.
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Polarization: Bidirectional
Sensitivity: 15.4mV/A
Mounting Type: Surface Mount
Output: Ratiometric, Voltage
Frequency: DC ~ 1MHz
Accuracy: ±0.5%
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Voltage - Supply: 3V ~ 3.6V
Response Time: 300ns
Sensor Type: Magnetoresistive
Linearity: ±0.2%
For Measuring: AC/DC
Current - Supply (Max): 9mA
Current - Sensing: 65A
Supplier Device Package: 16-SOIC
Number of Channels: 1
на замовлення 941 шт:
Кількість Ціна
Packaging: Tape & Reel (TR)
Polarization: Bidirectional
Sensitivity: 15.4mV/A
Mounting Type: Surface Mount
Output: Ratiometric, Voltage
Frequency: DC ~ 1MHz
Accuracy: ±0.5%
Voltage - Supply: 3V ~ 3.6V
Response Time: 300ns
Sensor Type: Magnetoresistive
Linearity: ±0.2%
For Measuring: AC/DC
Current - Supply (Max): 9mA
Current - Sensing: 65A