CT432-HSWF30DR
CT432-HSWF30DR Allegro MicroSystems
ct432-datasheet.pdf?sc_lang=en
Виробник: Allegro MicroSystems
Description: CURRENT SENSOR MR 30A 16-SOIC
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Polarization: Unidirectional
Sensitivity: 133.3mV/A
Mounting Type: Surface Mount
Output: Ratiometric, Voltage
Frequency: DC ~ 1MHz
Accuracy: ±0.7%
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Voltage - Supply: 4.75V ~ 5.5V
Response Time: 300ns
Sensor Type: Magnetoresistive
Linearity: ±0.1%
For Measuring: AC/DC
Current - Supply (Max): 9mA
Current - Sensing: 30A
Supplier Device Package: 16-SOIC
Number of Channels: 1
на замовлення 692 шт:
Написати відгук
Description: CURRENT SENSOR MR 30A 16-SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Polarization: Unidirectional, Sensitivity: 133.3mV/A, Mounting Type: Surface Mount, Output: Ratiometric, Voltage, Frequency: DC ~ 1MHz, Accuracy: ±0.7%, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Voltage - Supply: 4.75V ~ 5.5V, Response Time: 300ns, Sensor Type: Magnetoresistive, Linearity: ±0.1%, For Measuring: AC/DC, Current - Supply (Max): 9mA, Current - Sensing: 30A, Supplier Device Package: 16-SOIC, Number of Channels: 1.
Інші пропозиції CT432-HSWF30DR
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CT432-HSWF30DR CT432-HSWF30DR Виробник : Allegro MicroSystems ct432-datasheet.pdf?sc_lang=en Description: CURRENT SENSOR MR 30A 16-SOIC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Polarization: Unidirectional
Sensitivity: 133.3mV/A
Mounting Type: Surface Mount
Output: Ratiometric, Voltage
Frequency: DC ~ 1MHz
Accuracy: ±0.7%
Voltage - Supply: 4.75V ~ 5.5V
Response Time: 300ns
Sensor Type: Magnetoresistive
Linearity: ±0.1%
For Measuring: AC/DC
Current - Supply (Max): 9mA
Current - Sensing: 30A
Number of Channels: 1
товару немає в наявності
CT432-HSWF30DR CT432-HSWF30DR Виробник : Allegro MicroSystems Allegro_MicroSystems_DS_CT432-Datasheet_GS_FINAL_R2-v0[Clean].pdf Board Mount Current Sensors XtremeSense TMR with High dV/dt Immunity, <1% Total Error 16-lead SOIC Wide (30 ADC; VDD = 5.0 V; Up to +125C)