CT432-HSWF65MR
CT432-HSWF65MR Allegro MicroSystems
ct432-datasheet.pdf?sc_lang=en
Виробник: Allegro MicroSystems
Description: XTREMESENSE TMR WITH HIGH DV/DT
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Polarization: Bidirectional
Sensitivity: 30.8mV/A
Mounting Type: Surface Mount
Output: Ratiometric, Voltage
Frequency: DC ~ 1MHz
Accuracy: ±0.5%
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Voltage - Supply: 4.75V ~ 5.5V
Response Time: 300ns
Sensor Type: Magnetoresistive
Linearity: ±0.2%
For Measuring: AC/DC
Current - Supply (Max): 9mA
Current - Sensing: ±65A
Supplier Device Package: 16-SOIC
Number of Channels: 1
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: XTREMESENSE TMR WITH HIGH DV/DT, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Polarization: Bidirectional, Sensitivity: 30.8mV/A, Mounting Type: Surface Mount, Output: Ratiometric, Voltage, Frequency: DC ~ 1MHz, Accuracy: ±0.5%, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Voltage - Supply: 4.75V ~ 5.5V, Response Time: 300ns, Sensor Type: Magnetoresistive, Linearity: ±0.2%, For Measuring: AC/DC, Current - Supply (Max): 9mA, Current - Sensing: ±65A, Supplier Device Package: 16-SOIC, Number of Channels: 1.
Інші пропозиції CT432-HSWF65MR
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Cut Tape (CT)
Polarization: Bidirectional
Sensitivity: 30.8mV/A
Mounting Type: Surface Mount
Output: Ratiometric, Voltage
Frequency: DC ~ 1MHz
Accuracy: ±0.5%
Voltage - Supply: 4.75V ~ 5.5V
Response Time: 300ns
Sensor Type: Magnetoresistive
Linearity: ±0.2%
For Measuring: AC/DC
Current - Supply (Max): 9mA
Current - Sensing: ±65A
Number of Channels: 1
товару немає в наявності
CT432-HSWF65MR CT432-HSWF65MR Виробник : Allegro MicroSystems Crocus_Technology_1_24_2023_CT432DS-3386279.pdf Board Mount Current Sensors XtremeSense TMR with High dV/dt Immunity, <1% Total Error 16-lead SOIC Wide (65 APK; VDD = 5.0 V; Up to +125C)