CTC5F-100K
CTC5F-100K Central Technologies
ctc5f.pdf
Виробник: Central Technologies
Description: 10UH AXIAL CONF COATD INDUCTOR
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.175" Dia x 0.375" L (4.44mm x 9.52mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.62Ohm Max
Q @ Freq: 49 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant: 46MHz
Current - Saturation (Isat): 450mA
Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz
Supplier Device Package: Axial
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
на замовлення 5 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 10UH AXIAL CONF COATD INDUCTOR, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.175" Dia x 0.375" L (4.44mm x 9.52mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.62Ohm Max, Q @ Freq: 49 @ 7.9MHz, Frequency - Self Resonant: 46MHz, Current - Saturation (Isat): 450mA, Inductance Frequency - Test: 7.9 MHz, Supplier Device Package: Axial, Part Status: Active, Inductance: 10 µH.