CX0603MRX5R6BB334
CX0603MRX5R6BB334 Pulse Electronics
CX0603MRX5R6BB334
Виробник: Pulse Electronics
Description: CAP CER 0.33UF 10V X5R 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Features: Low ESL (X2Y)
Voltage - Rated: 10V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Bypass, Decoupling
Thickness (Max): 0.030" (0.75mm)
Capacitance: 0.33 µF
на замовлення 12000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PULSE ELECTRONICS - CX0603MRX5R6BB334 - Durchführungskondensator, 0.33 µF, 10 VDC, 0603 [Metrisch 1608], Oberflächenmontage, ± 20%, tariffCode: 85322400, rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Kondensatormontage: Oberflächenmontage, DC-Widerstand, max.: -, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Nennstrom: -, Dielektrikum: X5R, euEccn: NLR, Kapazität: 0.33µF, Isolationswiderstand: 10Gohm, Produktpalette: X2Y Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Nennspannung: 10VDC, Betriebstemperatur, max.: 85°C, Bauform - Kondensator: 0603 [Metrisch 1608], SVHC: No SVHC (04-Feb-2026).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CX0603MRX5R6BB334 CX0603MRX5R6BB334 Виробник : PULSE ELECTRONICS DATASHEET_X2Y_SERIES_6-3V_TO_100V Description: PULSE ELECTRONICS - CX0603MRX5R6BB334 - Durchführungskondensator, 0.33 µF, 10 VDC, 0603 [Metrisch 1608], Oberflächenmontage, ± 20%
tariffCode: 85322400
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 20%
Kondensatormontage: Oberflächenmontage
DC-Widerstand, max.: -
isCanonical: N
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Nennstrom: -
Dielektrikum: X5R
euEccn: NLR
Kapazität: 0.33µF
Isolationswiderstand: 10Gohm
Produktpalette: X2Y Series
productTraceability: No
Nennspannung: 10VDC
Betriebstemperatur, max.: 85°C
Bauform - Kondensator: 0603 [Metrisch 1608]
SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
tariffCode: 85322400
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 20%
DC-Widerstand, max.: -
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Nennstrom: -
Dielektrikum: X5R
euEccn: NLR
Kapazität: 0.33µF
Isolationswiderstand: 10Gohm
Produktpalette: X2Y Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Nennspannung: 10VDC
Betriebstemperatur, max.: 85°C
SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
Мінімальне замовлення: 60
CX0603MRX5R6BB334 CX0603MRX5R6BB334 Виробник : Pulse Electronics CX0603MRX5R6BB334 Description: CAP CER 0.33UF 10V X5R 0603
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Features: Low ESL (X2Y)
Voltage - Rated: 10V
Temperature Coefficient: X5R
Capacitance: 0.33 µF