CX90B2-24P1
CX90B2-24P1 Hirose Electric Co Ltd
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: RECEPTACLE, USB TYPE-C, 24POS.,
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 48VAC/DC
Number of Contacts: 24
Connector Type: USB-C (USB TYPE-C)
Gender: Receptacle
Current Rating (Amps): 5A
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle; Through Hole
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Specifications: USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1 Gen 2, Superspeed + (USB 3.1))
Termination: Solder
Mounting Feature: Horizontal
Mating Cycles: 10000
Number of Ports: 1
на замовлення 4500 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RECEPTACLE, USB TYPE-C, 24POS.,, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 48VAC/DC, Number of Contacts: 24, Connector Type: USB-C (USB TYPE-C), Gender: Receptacle, Current Rating (Amps): 5A, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle; Through Hole, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Specifications: USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1 Gen 2, Superspeed + (USB 3.1)), Termination: Solder, Mounting Feature: Horizontal, Mating Cycles: 10000, Number of Ports: 1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CX90B2-24P1 CX90B2-24P1 Виробник : Hirose Electric Co Ltd document?clcode=CL0480-1058-0-00&productname=CX90B2-24P1&series=CX&documenttype=Catalog&lang=en&documentid=D52488_en Description: RECEPTACLE, USB TYPE-C, 24POS.,
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 48VAC/DC
Number of Contacts: 24
Gender: Receptacle
Current Rating (Amps): 5A
Shielding: Shielded
Termination: Solder
Mounting Feature: Horizontal
Mating Cycles: 10000
Number of Ports: 1
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
CX90B2-24P1 CX90B2-24P1 Виробник : Hirose Connector CX90B2_24P1_CL0480_1058_0_00_2DDrawing_CX90B2_24P1_4801058000_2D_Eng.pdf USB Connectors Receptacle, USB Type-C, 24pos., 48V, 5A
Мінімальне замовлення: 3
CX90B2-24P1 Виробник : HIROSE CX.pdf Category: USB & IEEE1394 connectors
Description: Connector: USB C; socket; CX; on PCBs; SMT; PIN: 24; horizontal; 5A
Type of connector: USB C
Connector: socket
Manufacturer series: CX
Mechanical mounting: on PCBs
Electrical mounting: SMT
Number of pins: 24
Spatial orientation: horizontal
Version: USB 4.0
Current rating: 5A