D16EET11
D16EET11 E-Switch
D16.pdf
Виробник: E-Switch
Description: SWITCH PB SPDT 8A 125V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 8A (AC), 6A (DC)
Mounting Type: Panel Mount, Front
Circuit: SPDT
Type: Standard
Switch Function: On-On
Operating Temperature: -20°C ~ 55°C
Termination Style: Solder Lug
Actuator Type: Rectangular, Button (Not Included)
Panel Cutout Dimensions: Circular - 16.00mm Dia
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 24 V
на замовлення 97 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Detect Switches, Description: Switch: push-button; Pos: 2; SPDT; 6A/24VDC; 5A/250VAC; D16; 2.9N, Manufacturer series: D16, Mounting: on panel, Switching method: ON-ON, Type of switch: push-button, Contacts configuration: SPDT, Operating temperature: -20...55°C, Body dimensions: 18x24x32.4mm, Max. contact resistance:: 100mΩ, Stable positions number: 2, Number of positions: 2, Operating Force: 2.9N, AC contacts rating @R: 5A / 250V AC, DC contacts rating @R: 6A / 24V DC, Electrical life: 50000 cycles, Min. insulation resistance: 1GΩ, Leads: for soldering.
Інші пропозиції D16EET11
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 3 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
D16EET11 Виробник : E-SWITCH D16EET11.pdf Category: Detect Switches
Description: Switch: push-button; Pos: 2; SPDT; 6A/24VDC; 5A/250VAC; D16; 2.9N
Manufacturer series: D16
Mounting: on panel
Switching method: ON-ON
Type of switch: push-button
Contacts configuration: SPDT
Operating temperature: -20...55°C
Body dimensions: 18x24x32.4mm
Max. contact resistance:: 100mΩ
Stable positions number: 2
Number of positions: 2
Operating Force: 2.9N
AC contacts rating @R: 5A / 250V AC
DC contacts rating @R: 6A / 24V DC