Продукція > 3M > D2540-5002-AR
D2540-5002-AR
D2540-5002-AR 3M
19_D2534-6002-AR.pdf
Виробник: 3M
Description: CONN HEADER R/A 40POS 2.54MM
Packaging: Tray
Features: Keying Slot
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 1.75A
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 40
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.112" (2.84mm)
Insulation Height: 0.338" (8.59mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polycyclohexylenedimethylene Terephthalate (PCT), Polyester, Glass Filled
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating: 0.243" (6.17mm)
на замовлення 932 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER R/A 40POS 2.54MM, Packaging: Tray, Features: Keying Slot, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 1.75A, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 40, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 10.0µin (0.25µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.112" (2.84mm), Insulation Height: 0.338" (8.59mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polycyclohexylenedimethylene Terephthalate (PCT), Polyester, Glass Filled, Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Length - Mating: 0.243" (6.17mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 227 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
D2540-5002-AR D2540-5002-AR Виробник : 3M 18645605513389018645244184294229080-cmd_scotchlok_brochure_trifecta.pdf.pdf Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 40 POS 2.54mm Solder RA Side Entry Thru-Hole Box