D2F-01FL30-A Omron Electronics Inc-EMC Div
B036-E1.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: SUBMINIATURE BASIC SWITCH
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 3A (AC), 2A (DC)
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Lever, Simulated Roller
Operating Force: 31gf
Ingress Protection: IP40
Mechanical Life: 1,000,000 Cycles
Electrical Life: 100,000 Cycles
Release Force: 2gf
Differential Travel: 0.020" (0.5mm)
Overtravel: 0.020" (0.5mm)
Operating Position: 0.374" (9.5mm)
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Microswitches SNAP ACTION, Description: Microswitch SNAP ACTION; 0.1A/30VDC; SPDT; Rcont max: 100mΩ; D2F, Type of switch: microswitch SNAP ACTION, DC contacts rating @R: 0.1A / 30V DC, Switches features: with lever with roller simulation, Contacts configuration: SPDT, Max. contact resistance:: 100mΩ, Switching method: ON-(ON), Number of positions: 2, Manufacturer series: D2F, Stable positions number: 1, IP rating: IP40, Leads: angled; for PCB; right, Body dimensions: 12.8x6.5x5.8mm, Mechanical durability: 1000000 cycles, Operating temperature: -40...85°C, Operating Force: 0.3N, Lever length: 12.7mm, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Terminal pitch: 5.08mm.
Інші пропозиції D2F-01FL30-A
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
товару немає в наявності
D2F-01FL30-A Виробник : OMRON Electronic Components D2F.pdf Category: Microswitches SNAP ACTION
Description: Microswitch SNAP ACTION; 0.1A/30VDC; SPDT; Rcont max: 100mΩ; D2F
Type of switch: microswitch SNAP ACTION
DC contacts rating @R: 0.1A / 30V DC
Switches features: with lever with roller simulation
Contacts configuration: SPDT
Max. contact resistance:: 100mΩ
Switching method: ON-(ON)
Number of positions: 2
Manufacturer series: D2F
Stable positions number: 1
IP rating: IP40
Leads: angled; for PCB; right
Body dimensions: 12.8x6.5x5.8mm
Mechanical durability: 1000000 cycles
Operating temperature: -40...85°C
Operating Force: 0.3N
Lever length: 12.7mm
Min. insulation resistance: 0.1GΩ
Terminal pitch: 5.08mm