D2F-FL30-D3
D2F-FL30-D3 Omron Electronics Inc-EMC Div
D2F_0318_DS.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 3A 125V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 3A (AC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Solder Lug
Actuator Type: Lever, Simulated Roller
Operating Force: 75gf
Ingress Protection: IP40
Release Force: 5.000gf
Differential Travel: 0.018" (0.45mm)
Overtravel: 0.020" (0.5mm)
Operating Position: 0.335" (8.5mm)
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 125 V
Mechanical Life: 1,000,000 Cycles
Electrical Life: 30,000 Cycles
на замовлення 627 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 3A 125V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 3A (AC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Solder Lug, Actuator Type: Lever, Simulated Roller, Operating Force: 75gf, Ingress Protection: IP40, Release Force: 5.000gf, Differential Travel: 0.018" (0.45mm), Overtravel: 0.020" (0.5mm), Operating Position: 0.335" (8.5mm), Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 125 V, Mechanical Life: 1,000,000 Cycles, Electrical Life: 30,000 Cycles.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
D2F-FL30-D3 Виробник : Omron b036-e1.pdf Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Simulated Roller Lever 3A 125VAC 30VDC 0.3N Screw Mount Solder