D2HWC203MRS100
D2HWC203MRS100 Omron Electronics Inc-EMC Div
en-d2hw.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: SWITCH SNP ACT SPST-NO 0.1A 125V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 100mA (AC), 2A (DC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPST-NO
Switch Function: Off-Mom
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Wire Leads
Actuator Type: Round (Pin Plunger)
Operating Force: 76gf
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Release Force: 10gf
Differential Travel: 0.010" (0.25mm)
Overtravel: 0.055" (1.4mm)
Operating Position: 0.250" (6.4mm)
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 12 V
на замовлення 214 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH SNP ACT SPST-NO 0.1A 125V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 100mA (AC), 2A (DC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPST-NO, Switch Function: Off-Mom, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Wire Leads, Actuator Type: Round (Pin Plunger), Operating Force: 76gf, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Mechanical Life: 1,000,000 Cycles, Electrical Life: 100,000 Cycles, Release Force: 10gf, Differential Travel: 0.010" (0.25mm), Overtravel: 0.055" (1.4mm), Operating Position: 0.250" (6.4mm), Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 12 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
D2HW-C203MRS-100 Виробник : Omron b105-e1.pdf Sealed Ultra Subminiature Basic Switch
на замовлення 203 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 7
D2HW-C203MRS-100 D2HW-C203MRS-100 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-d2hw.pdf Description: SWITCH SNP ACT SPST-NO 0.1A 125V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPST-NO
Switch Function: Off-Mom
Termination Style: Wire Leads
Operating Force: 76gf
Mechanical Life: 1,000,000 Cycles
Electrical Life: 100,000 Cycles
Release Force: 10gf
Overtravel: 0.055" (1.4mm)
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 12 V