D2JW-011-MD
D2JW-011-MD OMRON Electronic Components
en-d2jw.pdf
Виробник: OMRON Electronic Components
Category: Microswitches SNAP ACTION
Description: Microswitch SNAP ACTION; without lever; SPDT; Rcont max: 100mΩ
Type of switch: microswitch SNAP ACTION
Stable positions number: monostable; 1
Number of positions: 2
Operating temperature: -40...85°C
Mounting: mounting holes
Leads: leads x3
Max. contact resistance:: 100mΩ
Body dimensions: 12.7x5.3x9.4mm
Manufacturer series: D2JW
Mechanical durability: 1000000 cycles
Contact plating: gold-plated
Illumination: none
Operating Force: 2.45N
Button shape: round
Contacts configuration: SPDT
Switches features: without lever
Min. insulation resistance: 0.1GΩ
Switching method: ON-(ON)
Actuator colour: grey
IP rating: IP67
на замовлення 80 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Microswitches SNAP ACTION, Description: Microswitch SNAP ACTION; without lever; SPDT; Rcont max: 100mΩ, Type of switch: microswitch SNAP ACTION, Stable positions number: monostable; 1, Number of positions: 2, Operating temperature: -40...85°C, Mounting: mounting holes, Leads: leads x3, Max. contact resistance:: 100mΩ, Body dimensions: 12.7x5.3x9.4mm, Manufacturer series: D2JW, Mechanical durability: 1000000 cycles, Contact plating: gold-plated, Illumination: none, Operating Force: 2.45N, Button shape: round, Contacts configuration: SPDT, Switches features: without lever, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Switching method: ON-(ON), Actuator colour: grey, IP rating: IP67.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
D2JW-011-MD D2JW-011-MD Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-d2jw.pdf Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 0.1A 30V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 100mA (DC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Wire Leads
Actuator Type: Round (Pin Plunger)
Operating Force: 250gf
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Release Force: 100gf
Pretravel: 0.024" (0.6mm)
Differential Travel: 0.004" (0.1mm)
Overtravel: 0.011" (0.3mm)
Operating Position: 0.319" (8.1mm)
Voltage Rating - DC: 30 V
Mechanical Life: 1,000,000 Cycles
Electrical Life: 100,000 Cycles
на замовлення 2 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
D2JW-011-MD D2JW-011-MD Виробник : Omron b040-e1.pdf Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger 0.1A 30VDC 2.45N Screw Mount Wire Lead
на замовлення 20 шт:
Мінімальне замовлення: 9
на замовлення 650 шт:
Мінімальне замовлення: 7
товару немає в наявності