D2SW1002B Omron Electronics Inc-EMC Div
end2sw.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: AUTO SWITCHES MINI BASIC SWITCH
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 100mA (AC/DC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Solder Lug
Actuator Type: Lever, Simulated Roller
Operating Force: 60gf
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Mechanical Life: 5,000,000 Cycles
Electrical Life: 200,000 Cycles
Release Force: 6.118gf
Differential Travel: 0.031" (0.80mm)
Overtravel: 0.039" (1.0mm)
Operating Position: 0.421" (10.70mm)
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V
на замовлення 91 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 40
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: AUTO SWITCHES MINI BASIC SWITCH, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 100mA (AC/DC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Solder Lug, Actuator Type: Lever, Simulated Roller, Operating Force: 60gf, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Mechanical Life: 5,000,000 Cycles, Electrical Life: 200,000 Cycles, Release Force: 6.118gf, Differential Travel: 0.031" (0.80mm), Overtravel: 0.039" (1.0mm), Operating Position: 0.421" (10.70mm), Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.