Продукція > 3M > D3408-5202-AR
D3408-5202-AR
D3408-5202-AR 3M
3000%20Series%2C%20Four-Wall%20Header%20Drawing.pdf
Виробник: 3M
Description: CONN HEADER R/A 16POS 2.54MM
Packaging: Tray
Features: Keying Slot, Mounting Flange
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 1.75A
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 16
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Latch Lock/Eject Hooks, Short
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.112" (2.84mm)
Insulation Height: 0.340" (8.64mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polycyclohexylenedimethylene Terephthalate (PCT), Polyester, Glass Filled
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating: 0.240" (6.10mm)
на замовлення 1045 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER R/A 16POS 2.54MM, Packaging: Tray, Features: Keying Slot, Mounting Flange, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 1.75A, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 16, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Latch Lock/Eject Hooks, Short, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 10.0µin (0.25µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.112" (2.84mm), Insulation Height: 0.340" (8.64mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polycyclohexylenedimethylene Terephthalate (PCT), Polyester, Glass Filled, Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Length - Mating: 0.240" (6.10mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 385 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
D3408-5202AR D3408-5202AR Виробник : 3M 78-5100-2245-8_f.pdf Conn Ejector Header HDR 16 POS 2.54mm Solder RA Side Entry Thru-Hole Box