Продукція > AMPHENOL > D37S24A6RV09LF
D37S24A6RV09LF
D37S24A6RV09LF AMPHENOL
c01-8646-0879.pdf
Виробник: AMPHENOL
Category: D-Sub plugs and sockets
Description: Connector: D-Sub; PIN: 37; socket; female; straight; THT; black
Type of connector: D-Sub
Number of pins: 37
Connector: socket
Kind of connector: female
Spatial orientation: straight
Electrical mounting: THT
Contact material: copper alloy
Colour: black
Contact plating: gold-plated
Enclosure material: steel
Operating temperature: -55°C
Plating material: nickel
на замовлення 179 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 17
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN D-SUB RCPT 37POS VERT SLDR, Packaging: Tray, Features: Board Guide, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 5A per Contact, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 37, Number of Rows: 2, Contact Type: Signal, Flange Feature: Mating Side, Female Screwlock (4-40), Termination: Solder Paste, Connector Style: D-Sub, Contact Finish Thickness: 30.0µin (0.76µm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Shell Material, Finish: Steel, Nickel Plated, Shell Size, Connector Layout: 4 (DC, C), Part Status: Active.
Інші пропозиції D37S24A6RV09LF
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
D37S24A6RV09LF D37S24A6RV09LF Виробник : Amphenol ICC (FCI) c01-8646-0879.pdf Description: CONN D-SUB RCPT 37POS VERT SLDR
Packaging: Tray
Features: Board Guide
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 5A per Contact
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 37
Number of Rows: 2
Contact Type: Signal
Flange Feature: Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Termination: Solder Paste
Connector Style: D-Sub
Contact Finish Thickness: 30.0µin (0.76µm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Shell Material, Finish: Steel, Nickel Plated
Shell Size, Connector Layout: 4 (DC, C)
Part Status: Active
товару немає в наявності
D37S24A6RV09LF D37S24A6RV09LF Виробник : Amphenol FCI gs-12-372-946300.pdf D-Sub Standard Connectors Straight 37 way Socket