Продукція > OMRON > D3V-11-3C24
D3V-11-3C24
D3V-11-3C24 Omron
b103-e1.pdf
Виробник: Omron
Switch Snap Action N.O. SPST Pin Plunger 11A 250VAC 250VDC 372.85VA 0.98N Screw Mount Quick Connect
на замовлення 100 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH SNAP ACT SPST-NO 11A 250V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 11A (AC), 600mA (DC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPST-NO, Switch Function: Off-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Actuator Type: Round (Pin Plunger), Operating Force: 100gf, Ingress Protection: IP40, Release Force: 15gf, Pretravel: 0.047" (1.2mm), Differential Travel: 0.016" (0.4mm), Overtravel: 0.040" (1.0mm), Operating Position: 0.579" (14.7mm), Voltage Rating - AC: 250 V, Voltage Rating - DC: 125 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
D3V-11-3C24 D3V-11-3C24 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div B103-E1.pdf Description: SWITCH SNAP ACT SPST-NO 11A 250V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 11A (AC), 600mA (DC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPST-NO
Switch Function: Off-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Actuator Type: Round (Pin Plunger)
Operating Force: 100gf
Ingress Protection: IP40
Release Force: 15gf
Pretravel: 0.047" (1.2mm)
Differential Travel: 0.016" (0.4mm)
Overtravel: 0.040" (1.0mm)
Operating Position: 0.579" (14.7mm)
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 125 V