Продукція > OMRON > D3V-11G-1C25-K
D3V-11G-1C25-K
D3V-11G-1C25-K Omron
b103-e1.pdf
Виробник: Omron
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger 11A 250VAC 250VDC 372.85VA 1.96N Screw Mount Quick Connect
на замовлення 657 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 146
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 11A 250V, Packaging: Tray, Current Rating (Amps): 11A (AC), 100mA (DC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Actuator Type: Round (Pin Plunger), Operating Force: 200gf, Ingress Protection: IP40, Release Force: 50gf, Pretravel: 0.047" (1.2mm), Differential Travel: 0.012" (0.3mm), Overtravel: 0.040" (1.0mm), Operating Position: 0.579" (14.7mm), Voltage Rating - AC: 250 V, Voltage Rating - DC: 125 V, Mechanical Life: 10,000,000 Cycles, Electrical Life: 200,000 Cycles.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
D3V-11G-1C25-K D3V-11G-1C25-K Виробник : Omron b103-e1.pdf Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger 11A 250VAC 250VDC 372.85VA 1.96N Screw Mount Quick Connect
на замовлення 657 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 97
Мінімальне замовлення: 79
D3V-11G-1C25-K D3V-11G-1C25-K Виробник : OMRON / PARTNER STOCK B103-E1.pdf Description: OMRON / PARTNER STOCK - D3V-11G-1C25-K - Mikroschalter, Miniatur, Stiftstößel, SPDT, Steckanschluss, 11 A, 250 V
tariffCode: 85365080
rohsCompliant: YES
Schalteranschlüsse: Steckanschluss
Mikroschalter-Betätiger: Stiftstößel
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktstrom, max.: 11A
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Kontaktspannung, nom.: 250V
euEccn: NLR
DC-Kontaktspannung, nom.: 250V
Produktpalette: D3V Series
productTraceability: No
Betätigungskraft, max.: 200gf
Kontaktkonfiguration: SPDT
Mikroschaltertyp: Miniatur
SVHC: To Be Advised
Мінімальне замовлення: 60
D3V-11G-1C25-K D3V-11G-1C25-K Виробник : Omron Electronics B103_E1-3446637.pdf Basic / Snap Action Switches Short Hinge Lever 11A
на замовлення 515 шт:
Мінімальне замовлення: 2
D3V-11G-1C25-K D3V-11G-1C25-K Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div B103-E1.pdf Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 11A 250V
Packaging: Tray
Current Rating (Amps): 11A (AC), 100mA (DC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Actuator Type: Round (Pin Plunger)
Operating Force: 200gf
Ingress Protection: IP40
Release Force: 50gf
Pretravel: 0.047" (1.2mm)
Differential Travel: 0.012" (0.3mm)
Overtravel: 0.040" (1.0mm)
Operating Position: 0.579" (14.7mm)
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 125 V