Продукція > OMRON > D3V-11G2-1C23-K
D3V-11G2-1C23-K
D3V-11G2-1C23-K OMRON
B103-E1.pdf
Виробник: OMRON
Category: Microswitches SNAP ACTION
Description: Microswitch SNAP ACTION; SPDT; ON-(ON); D3V; IP40; -25÷105°C; 0.6N
Manufacturer series: D3V
Leads: quick connect terminal
IP rating: IP40
Type of switch: microswitch SNAP ACTION
Switching method: ON-(ON)
Mounting: screw
Contacts configuration: SPDT
Operating temperature: -25...105°C
Operating Force: 0.6N
Electrical life: 200000 cycles
Mechanical durability: 10000000 cycles
Min. insulation resistance: 0.1GΩ
Contact material: silver
на замовлення 100 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 11A 250V, Packaging: Tray, Current Rating (Amps): 11A (AC), 100mA (DC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Actuator Type: Lever, Straight, Operating Force: 60gf, Ingress Protection: IP40, Release Force: 6.118gf, Pretravel: 0.157" (4.0mm), Differential Travel: 0.031" (0.8mm), Overtravel: 0.062" (1.6mm), Operating Position: 0.600" (15.2mm), Voltage Rating - AC: 250 V, Voltage Rating - DC: 125 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
D3V-11G2-1C23-K D3V-11G2-1C23-K Виробник : OMRON / PARTNER STOCK OMRN-S-A0001309878-1.pdf?hkey=82A29B72BDB3BD67C626B77C2F032848 Description: OMRON / PARTNER STOCK - D3V-11G2-1C23-K - Mikroschalter, Miniatur, Scharnierhebel, SPDT, Steckanschluss, 11 A, 8 V
tariffCode: 85365080
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
AC-Kontaktspannung, nom.: 250V
Kontaktkonfiguration: SPDT
Mikroschaltertyp: Miniatur
DC-Kontaktspannung, nom.: 8V
euEccn: NLR
Schalteranschlüsse: Steckanschluss
Kontaktstrom, max.: 11A
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Mikroschalter-Betätiger: Scharnierhebel
Produktpalette: D3V Series
SVHC: To Be Advised
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
D3V-11G2-1C23-K D3V-11G2-1C23-K Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div B103-E1.pdf Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 11A 250V
Packaging: Tray
Current Rating (Amps): 11A (AC), 100mA (DC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Actuator Type: Lever, Straight
Operating Force: 60gf
Ingress Protection: IP40
Release Force: 6.118gf
Pretravel: 0.157" (4.0mm)
Differential Travel: 0.031" (0.8mm)
Overtravel: 0.062" (1.6mm)
Operating Position: 0.600" (15.2mm)
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 125 V