D3V-11G5-1C24-K
D3V-11G5-1C24-K Omron Electronics Inc-EMC Div
en-d3v-01.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 11A 250V
Packaging: Box
Current Rating (Amps): 11A (AC), 6A (DC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Actuator Type: Lever, Roller
Operating Force: 120gf
Ingress Protection: IP40
Release Force: 15gf
Pretravel: 0.063" (1.6mm)
Differential Travel: 0.020" (0.5mm)
Overtravel: 0.031" (0.79mm)
Operating Position: 0.815" (20.7mm)
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 30 V
на замовлення 200 шт:
Написати відгук
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 11A 250V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 11A (AC), 6A (DC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Actuator Type: Lever, Roller, Operating Force: 120gf, Ingress Protection: IP40, Release Force: 15gf, Pretravel: 0.063" (1.6mm), Differential Travel: 0.020" (0.5mm), Overtravel: 0.031" (0.79mm), Operating Position: 0.815" (20.7mm), Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 250 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
D3V-11G5-1C24-K D3V-11G5-1C24-K Виробник : Omron b103-e1.pdf Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Short Hinge Roller Lever 11A 250VAC 250VDC 372.85VA 1.18N Screw Mount Quick Connect
Кількість Ціна
D3V-11G5-1C24-K D3V-11G5-1C24-K Виробник : OMRON / PARTNER STOCK OMRNS00602-1.pdf?hkey=82A29B72BDB3BD67C626B77C2F032848 Description: OMRON / PARTNER STOCK - D3V-11G5-1C24-K - Mikroschalter, Miniatur, Kurzer Scharnier-Rollenhebel, SPDT, Steckanschluss, 11 A, 8 V
rohsCompliant: YES
AC-Kontaktspannung, nom.: 250V
Kontaktkonfiguration: SPDT
Mikroschaltertyp: Miniatur
DC-Kontaktspannung, nom.: 8V
euEccn: NLR
Schalteranschlüsse: Steckanschluss
Kontaktstrom, max.: 11A
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
usEccn: EAR99
Mikroschalter-Betätiger: Kurzer Scharnier-Rollenhebel
Produktpalette: D3V Series
SVHC: To Be Advised
D3V-11G5-1C24-K D3V-11G5-1C24-K Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-d3v-01.pdf Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 11A 250V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Actuator Type: Lever, Roller
Operating Force: 120gf
Ingress Protection: IP40
Release Force: 15gf
Pretravel: 0.063" (1.6mm)
Overtravel: 0.031" (0.79mm)
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 30 V