D3V-16-1C4
B103-E1.pdf
Код товару: 155994
Додати до обраних Обраний товар
Виробник:
Пасивні компоненти > Перемикачі, тумблери
товару немає в наявності
Ціна
Description: Microswitch SNAP ACTION; 16A/250VAC; 10A/30VDC; without lever
Type of switch: microswitch SNAP ACTION
AC contacts rating @R: 16A / 250V AC
DC contacts rating @R: 10A / 30V DC
Switches features: without lever
Contacts configuration: SPDT
Max. contact resistance:: 30mΩ
Switching method: ON-(ON)
Number of positions: 2
Manufacturer series: D3V
Stable positions number: 1
IP rating: IP40
Leads: connectors
Leads dimensions: 6.3x0.8mm
Body dimensions: 27.8x10.3x15.9mm
Mechanical durability: 10000000 cycles
Operating temperature: -25...105°C
Operating Force: 0.98N
Electrical life: 100000 cycles
Contact plating: silver plated
Min. insulation resistance: 0.1GΩ
на замовлення 850 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
D3V-16-1C4 D3V-16-1C4 Виробник : Omron b103-e1.pdf Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger 16A 250VAC 250VDC 372.85VA 0.98N Screw Mount Quick Connect
на замовлення 850 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 83
D3V-16-1C4 Виробник : Omron Electronics B103-E1.pdf Basic / Snap Action Switches MINIATURE
на замовлення 67 шт:
Мінімальне замовлення: 2
товару немає в наявності
D3V-16-1C4 D3V-16-1C4 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div B103-E1.pdf Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 16A 250V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 16A (AC), 600mA (DC)
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type: Round (Pin Plunger)
Operating Force: 100gf
Ingress Protection: IP40
Release Force: 15gf
Pretravel: 0.047" (1.2mm)
Differential Travel: 0.016" (0.4mm)
Overtravel: 0.040" (1.0mm)
Operating Position: 0.579" (14.7mm)
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 125 V