Продукція > OMRON > D3V-16-2A5
D3V-16-2A5
D3V-16-2A5 Omron
b103-e1.pdf
Виробник: Omron
Switch Snap Action N.C. SPST Pin Plunger 16A 250VAC 250VDC 372.85VA 1.96N Screw Mount Solder
на замовлення 210 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 173
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH SNAP ACT SPST-NC 16A 250V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 16A (AC), 600mA (DC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPST-NC, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Actuator Type: Round (Pin Plunger), Operating Force: 200gf, Ingress Protection: IP40, Release Force: 50gf, Pretravel: 0.047" (1.2mm), Differential Travel: 0.016" (0.4mm), Overtravel: 0.040" (1.0mm), Operating Position: 0.579" (14.7mm), Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 250 V, Voltage Rating - DC: 125 V, Mechanical Life: 10,000,000 Cycles, Electrical Life: 100,000 Cycles.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
D3V-16-2A5 D3V-16-2A5 Виробник : OMRON / PARTNER STOCK OMRN-S-A0001309878-1.pdf?hkey=82A29B72BDB3BD67C626B77C2F032848 Description: OMRON / PARTNER STOCK - D3V-16-2A5 - Mikroschalter, Miniatur, Stiftstößel, SPST-NC, Lötanschluss, 16 A
tariffCode: 85365080
rohsCompliant: YES
Schalteranschlüsse: Lötanschluss
Mikroschalter-Betätiger: Stiftstößel
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktstrom, max.: 16A
usEccn: EAR99
AC-Kontaktspannung, nom.: 250V
euEccn: NLR
DC-Kontaktspannung, nom.: -
Produktpalette: D3V Series
productTraceability: No
Betätigungskraft, max.: 1.96N
Kontaktkonfiguration: SPST-NC
Mikroschaltertyp: Miniatur
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
на замовлення 210 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
D3V-16-2A5 D3V-16-2A5 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div B103-E1.pdf Description: SWITCH SNAP ACT SPST-NC 16A 250V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 16A (AC), 600mA (DC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPST-NC
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Actuator Type: Round (Pin Plunger)
Operating Force: 200gf
Ingress Protection: IP40
Release Force: 50gf
Pretravel: 0.047" (1.2mm)
Differential Travel: 0.016" (0.4mm)
Overtravel: 0.040" (1.0mm)
Operating Position: 0.579" (14.7mm)
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 125 V