Продукція > OMRON > D3V-16G6M-2A5-K
D3V-16G6M-2A5-K
D3V-16G6M-2A5-K Omron
en-d3v-01.pdf
Виробник: Omron
Switch Snap Action N.C. SPST Hinge Roller Lever Solder 16A 250VAC 250VDC 372.85VA 1.23N Screw Mount
на замовлення 84 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 84
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH SNAP ACT SPST-NC 16A 250V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 16A (AC), 10A (DC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPST-NC, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Actuator Type: Lever, Roller, Operating Force: 125gf, Ingress Protection: IP40, Release Force: 14gf, Pretravel: 0.157" (4.0mm), Differential Travel: 0.031" (0.8mm), Overtravel: 0.062" (1.6mm), Operating Position: 0.815" (20.7mm), Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 250 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
D3V-16G6M-2A5-K D3V-16G6M-2A5-K Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-d3v-01.pdf Description: SWITCH SNAP ACT SPST-NC 16A 250V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 16A (AC), 10A (DC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPST-NC
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Actuator Type: Lever, Roller
Operating Force: 125gf
Ingress Protection: IP40
Release Force: 14gf
Pretravel: 0.157" (4.0mm)
Differential Travel: 0.031" (0.8mm)
Overtravel: 0.062" (1.6mm)
Operating Position: 0.815" (20.7mm)
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 30 V