D3V-21G-2C4A-K
D3V-21G-2C4A-K Omron Electronics Inc-EMC Div
en-d3v-01.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: SWITCH SNAP ACT SPST-NC 21A 250V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 21A (AC), 0.6A (DC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPST-NC
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type: Round (Pin Plunger)
Release Force: 20gf
Pretravel: 0.047" (1.2mm)
Differential Travel: 0.012" (0.3mm)
Overtravel: 0.040" (1.0mm)
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 125 V
на замовлення 36 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH SNAP ACT SPST-NC 21A 250V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 21A (AC), 0.6A (DC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPST-NC, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Actuator Type: Round (Pin Plunger), Operating Force: 125gf, Ingress Protection: IP40, Release Force: 20gf, Pretravel: 0.047" (1.2mm), Differential Travel: 0.012" (0.3mm), Overtravel: 0.040" (1.0mm), Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 250 V, Voltage Rating - DC: 125 V.