D3V-21G2-1C4A
D3V-21G2-1C4A Omron Electronics Inc-EMC Div
B103-E1.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: SWITCH SNAP ACT SPDT 21A 250V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 21A (AC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type: Lever, Straight
Operating Force: 80gf
Ingress Protection: IP40
Release Force: 6.118gf
Pretravel: 0.157" (4.0mm)
Differential Travel: 0.031" (0.8mm)
Overtravel: 0.062" (1.6mm)
Operating Position: 0.600" (15.2mm)
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 125 V
Mechanical Life: 10,000,000 Cycles
Electrical Life: 50,000 Cycles
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH SNAP ACT SPDT 21A 250V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 21A (AC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Actuator Type: Lever, Straight, Operating Force: 80gf, Ingress Protection: IP40, Release Force: 6.118gf, Pretravel: 0.157" (4.0mm), Differential Travel: 0.031" (0.8mm), Overtravel: 0.062" (1.6mm), Operating Position: 0.600" (15.2mm), Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 250 V, Voltage Rating - DC: 125 V, Mechanical Life: 10,000,000 Cycles, Electrical Life: 50,000 Cycles.